12. ročník o putovný pohár v hre TABLA

Anna Koláriková

12. ročník o putovný pohár v hre TABLA

 

Tento rok,  15.februára 2014, sme sa opäť stretli  už na 12. ročníku v hre TABLA v posádkovom dome na Košickej ulici v Bratislave a opäť veľmi úspešne. Účasť viac ako 30 ľudí je toho dôkazom. Samozrejme, nie všetci hrali. O to viac nás teší, že túto, už tradičnú  akciu, považujú aj rodinní príslušníci za príležitosť stretnúť sa a porozprávať.  S potešením sme privítali našich priateľov z Trnavy a zo Skalice.

Z celkového počtu sa do hry prihlásilo 16 hráčov, ktorí boli rozdelení do 4 skupín. „Hlavou“ každej skupiny boli minuloroční víťazi, to znamená Paľko Tichý, Marika Kováčová, Ján Sýkora a Ondrej Šproch.

Hralo sa na dve víťazné hry. Najlepší zo štyroch skupín postúpili do finále, kde sa hralo o tretie a prvé miesto na tri víťazné. Konečný výsledok:

1.   miesto:           Paľko Tichý

2.   miesto:           Marika Kováčová

3.   miesto:           Pavol Rozkoš

4.   miesto:           Ondrej Šproch


VŠETKÝM GRATULUJEME

 

Teda, keď to zhrnieme, prvé dve miesta bez zmeny. Paľko Tichý, najmladší hráč,  obhájil svoje prvenstvo a odniesol si opäť domov putovný pohár. Doteraz sa to podarilo iba Ondrejovi Šprochovi. Rovnako aj 2. a 4. Miesto ostalo bez zmeny. Iba na 3.mieste skončil Pavol Rozkoš, náš priateľ zo Spolku Slovákov z Rumunska a vystriedal tak Jána Sýkoru.

Sme veľmi radi, že nehráči, teda poväčšine manželky, sa ujali prípravy pohostenia, ktorého sa nazabieralo neúrekom a ich zásluhou neostal nikto hladný, smädný či bez kávy. Za to im patrí vďaka.

Už teraz sa tešíme na ďalší ročník v turnaji TABLA v r. 2014Staršie články

© Spolok Slovákov z Bulharska 2008. Design by Riot Design © 2008. Webdizajn a výroba © Altamira Softworks 2008.. Toplist