8. ročník o putovný pohár SSB v hre

Pavel Hekel

8. ročník o putovný pohár SSB v hre „TABLA“

 

 

Dňa 13. februára 2010 sa v priestoroch autoškoly Apollo uskutočnil už ôsmy ročník súťaže o putovný pohár Spolku Slovákov z Bulharska v hre „TABLA“.

 

Pre zlé počasie sa žiaľ nezúčastnilo súťaže veľa prihlásených. Nakoniec súťažilo „len“  deväť hráčov. Na druhej stane sa dá povedať, že súťaž bola medzinárodná, lebo sa do nej zapopjil aj zástupca Slovákov z Rumunska Pavel Rozkoš.

 

Hralo sa v dvoch skupinách systémom „každý s každým“ na dve víťazné hry. Prví dvaja zo skupín postúpili do semifinále, kde hrali krížovým systémom na tri víťazné hry o potup do finále. Do finále postúpili Juraj Vaňo a Ondrej Šproch.

 

Víťazom a prvým, ktorému sa podarilo obhájiť víťazstvo z minulého roku, sa stal
po výsledku  3 : 1                                                     
                                                      
Ondrej Šproch.

 

Tretie miesto obsadil Pavel Rozkoš bez boja, pretože Ján Botik skrečoval zápas o tretie miesto z rodinných dôvodov.

 

Na turnaji ako vždy bola dobrá nálada a všetci zúčastnení, ale aj tí, ktorí hru „tabla“ nevedia hrať, ale nenechali si ujsť príjemnú a družnú atmosféru, odchádzali z turnaja spokojní.

 

Záverom ďakujem za všetkých organizátorom turnaja a najmä  majiteľom autoškoly Apollo Miškovi a Marienke Jančíkovcom, ktorí každoročne poskytujú priestory na túto spoločenskú akciu a pozývam Vás na ďalší ročník, ktorý sa uskutoční začiatkom februára 2011.

 

Pavel Hekel  Staršie články

© Spolok Slovákov z Bulharska 2008. Design by Riot Design © 2008. Webdizajn a výroba © Altamira Softworks 2008.. Toplist