6.ročník Dolnozemskej klbasiády

Anna Koláriková

Združenie Dolnozemských Slovákov aj tento rok pripravilo, a to už 6. ročník  súťaže v robení „klbás“ v Slovnafte, ktorá sa konala 7. novembra.

 

Ako vždy, aj tento rok súťažili družstvá zo Spolkov Slovákov z Bulharska, Maďarska, Rumunska a Juhoslávie. Spolok Slovákov z Rumunska postavilo štyri družstvá, ostatné spolky mali po jednom tíme. Za náš spolok boli do družstva menovaní Štefan Červenák, Michal Jančík a Martin Mikuláš. Začalo sa pracovať o 10,00 hodine. Súťaž zahájil p. Štefan Zelenák, predseda Združenia. Jednotlivé družstvá pripravovali klbásy z 5 kg mäsa. Za zvuku harmoniky a pri speve ľudových pesničiek im práca išla od ruky. Kvalitu výrobkov v závere ohodnotila porota.

 

Návštevníci mali možnosť sledovať celú prípravu a popritom ochutnať z každého druhu klbás, ktoré už na nich čakali upečené a sami ohodnotiť, ktorá im najviac chutí. Pre spestrenie zábavy bola pripravená aj tombola výherca získal 2 kg klbás od víťazného družstva z minulého roku, teda klbásy pripravené Spolkom Slovákov z Bulharska.

 

Účasť bola hojná a myslím, že nik, kto sa odhodlal prísť, neľutoval a my len veríme, že sa podobná akcia bude môcť zopakovať aj budúci rok. Veď stretnúť sa s priateľmi, porozprávať sa a pritom si pochutnávať na dobrých klbáskach pri pohári bieleho či červeného vína ešte nikomu neublížilo.

 

Tento rok porota ohodnotila ako najkvalitnejšie a najchutnejšie klbásy jedného z družstiev Slovákov z Rumunska a putovný pohár im odovzdal p. Štefan Červenák, predseda Spolku Slovákov z Bulharska, ktorý im patril celý rok za minuloročné víťazstvo.

 
                                                                                                Staršie články

© Spolok Slovákov z Bulharska 2008. Design by Riot Design © 2008. Webdizajn a výroba © Altamira Softworks 2008.. Toplist