7. ročník o putovný pohár SSB v hre „TABLA“

Anna Koláriková

Už po siedmy raz sa stretli milovníci hry „tabla“ v súťaži, aby si zmerali svoju šikovnosť, um i šťastie. 21. februára 2009, v priestoroch autoškoly Apollo, zasadlo za hráčske stoly sedem dvojíc. Hralo sa na dve víťazné hry systémom „každý s každým“ Do vedenia sa nakoniec prebojovali tí najlepší. Vlaňajší víťaz, Ján Sýkora skončil na 2. mieste. 3. miesto obsadila Zuzka Tichá /rod. Mičudová/, víťazka druhého ročníka. Na prvom mieste tento krát skončil a putovný pohár si domov odniesol Ondrej Šproch.

Putovný pohár je naozaj to správne meno. Doteraz náš spolok zorganizoval 7 stretnutí a sedem účastníkov sa tešilo víťazstvu. Prvý ročník sa uskutočnil v r. 2003 a jeho víťazom sa stala Mária Kováčová. V r. 2004 si pohár domov odnášala Zuzka Tichá. V ďalšom ročníku vyhrala Katka Koláriková, to bolo v r. 2005. V r. 2006 zvíťazil Maco Kabzáni. V r. 2007 sa turnaja zúčastnil aj Asparuch Petrov a vyhral. Minulý rok sa z víťazstva tešil Ján Sýkora a ako už bolo povedané, víťazom tohto ročníka sa stala Ondrej Šproch.

Celá súťaž prebiehal pod prísnym dozorom hlavného rozhodcu Paľka Hekela. Už teraz sa tešíme na nasledujúci ročník a sme zvedaví, či sa niektorému z bývalých víťazov podarí obhájiť titul. Sme radi, že na turnaji vždy panuje dobrá nálada a prichádzajú aj takí, ktorí hru „tabla“ nevedia hrať, ale nenechajú si ujsť príjemnú a družnú atmosféru, ktorá na turnaji vždy panuje.

Na záver nám prichodí poďakovať sa autoškole Apollo a jej majiteľom Miškovi a Marienke Jančíkovcom, ktorí každoročne poskytujú priestory na túto spoločenskú akciu.Staršie články

© Spolok Slovákov z Bulharska 2008. Design by Riot Design © 2008. Webdizajn a výroba © Altamira Softworks 2008.. Toplist