16.ročník v hre TABLA

Anna Koláriková

Turnaj v hre TABLA si už našiel svojich skalných hráčov, ale aj tých, ktorí radi strávia voľný sobotný deň medzi známymi a priateľmi.

3.marca sa o 10,00 hod. stretli v Posádkovom dome na Košickej ulici hráči  aj ich "poradcovia" a ďalší naši priatelia. Počet ani tento rok neklesol pod číslo 20.

Do súťaže sa prihlásilo 8 hráčov. Zaradili sme ich do 2 skupín. V prvej skupine hrali pp. Kováčová, Sýkora, Antalík a Tichý. Druhú skupinu tvorili pp. Šproch, Tichá, Zelenák a Stránsky.
Do semifinále sa prebojovali pp. Tichý,  Stránsky, Šproch a Antalík. Napokon o 3 miesto bojovali V. Stránsky a O. Šproch. Do finále postúpili P. Tichý a I. Antalík. Síce nie sme zvyknutí, aby sa takí hráči ako M. Kováčová či J. Sýkora neprebojovali ani do semifinále, ale stáva sa. Nie vždy sa darí.

Končený výsledok teda bol takýto:

4. miesto:       Viliam Stránsky
3.miesto:            Ondrej Šproch
2.miesto:                  Imrich Antalík
1.miesto                          Paľko Tichý,

najmladší hráč, ktorý si nie po prvýkrát odnáša so sebou putovný pohár. Iste neľutoval, že prišiel, aj keď to pôvodne malo byť inak, lebo  - môžeme mu teda gratulovať nielen k prvému miesto ale aj k mesačnému synčekovi, ktorý sa vzhľadom k svojmu veku ešte nemohol súčastniť turnaja, ale istotne ho ocko do tejto zaujímavej hry zasvätí a stane sa z neho rovnocenný hráč. Zato malá Helenka Koňariková ho zastúpila v plnej paráde a netajila sa svojim záujmom o hru a vážne sa venovala hádzaniu kociek.

Výhercom ešte raz gratulujeme, ďakujeme všetkým za účasť a veľké poďakovanie patrí aj manželkám, ktoré sa postarali o občerstvenie pre všetkých.

O rok do videnia


Staršie články

© Spolok Slovákov z Bulharska 2008. Design by Riot Design © 2008. Webdizajn a výroba © Altamira Softworks 2008.. Toplist