15.ročník v hre TABLA

Michal Jančík

Celoslovenská súťaž v hre Tabla.

Tabla je spoločenská hra, hráva sa v arabských  zemiach, Turecku a na Balkáne. My sme si ju priniesli z Bulharska a do Bulharska zase Turci. Náš Spolok usporadúva  každoročne turnaj v tejto hre. V sobotu 25.2.2017 to už bol  pätnásty ročník. Aj keď medzi súťažiacimi panujú priateľské  vzťahy, v tejto hre si nič nedarujú. Každý súťažiaci  bojuje o čo najlepšie umiestnenie. Šampiónmi sú  Marika Kováčová, Ondrej Šproch, Ján Sýkora a Pavol Tichý, ktorí opakovane v určitom poradí obsadzujú prvé miesta.

 

Tretíkrát víťazom !!!

 

Neuveriteľné  - na prvom mieste opäť M. Kováčová. Takýto husársky kúsok sa doteraz podaril iba Ondrejovi Šrochovi, ktorý sa stal šampiónom dvakrát po sebe.  Ten v tomto roku obsadil druhé miesto a tretí bol P.Tichý, najmladší hráč a tiež tradičný víťaz na niektorom z prvých miest. 

 Víťazom  blahoželáme.
Podujatia  sa zúčastnilo približne tridsať nadšencov. Podujatie bolo vydarené a  už teraz  sa  tešíme na nasledujúci ročník.  Pozývame aj tých, ktorí doteraz nevyhrali, nech skúsia šťastie.   
   

Naše poďakovanie patrí Posádkovému domu na Dulovom nám. v Bratislave za poskytnutie priestorov pre naše akcie a samozrejme všetkým jeho pracovníkov za ústretovosť, ktorú nám venujú.     

     

Staršie články

© Spolok Slovákov z Bulharska 2008. Design by Riot Design © 2008. Webdizajn a výroba © Altamira Softworks 2008.. Toplist