Klbasiáda 2016

Michal Jančík

Klbasiáda

Tradične každý rok usporadúva  Spolok dolnozemských Slovákov klbasiádu.  Tento rok  to už bola trinásta v poradí. Klbasiáda je súťaž vo výrobe klobás. Každý spolok Slovákov z Dolnej zeme postaví svoje družstvo, t.j. spolok Slovákov z Bulharska,   Maďarska, Juhoslávie a Rumunska. Po skončení súťaže kvalitu klobásy hodnotí porota a vyhodnotí najlepší výrobok. Treba podotknúť, že porota má naozaj ťažkú úlohu, pretože na Dolnej zemi sa robia len dobré klobásy a ťažko je zhodnotiť, ktorá je lepšia. Umiestnenie na poprednom  mieste iste poteší, ale účel podujatia je hlavne stretnúť sa, porozprávať sa a zabaviť sa. A tak to bolo aj tentoraz. Po dobrej klobáse a dobrom vínku sa rozkrútila riadna zábava umocnená dobrou náladou.

Celkovo z počtu ôsmych družstiev sa naše družstvo SSB v zložení Štefan Červenák, Marta Červenáková a  Michal Jančík umiestnilo na treťom mieste. Prvé dve miesta získali družstvá Spolku Slovákov z Rumunska.

GRATULUJEMEStaršie články

© Spolok Slovákov z Bulharska 2008. Design by Riot Design © 2008. Webdizajn a výroba © Altamira Softworks 2008.. Toplist